neděle 21. dubna 2013

SCALE 120 - novinky na stole

Po delší době opět nějaké novinky. Pod označením SCALE 120 začal Lincoln Wright vydávat omezené licencované serie figurek a příslušenství ke scifi serii Maschinen Krieger (SF3D). Mimo dvou různých vydání hafanů v měřítku 1/20 vydal v poslední době i následující figurky, které se, jak taky jinak, ocitly na mém stole. Vše v měřítku 1/20 (MaK měřítko). Mimo reedice od firmy Hasegawa původních dvou setů figur ( původně vydala firma Nitto) a figurek od  Brick Works, které řadím kvalitou velmi vysoko, jsou toto jedinné figury vhodné pro doplnění robotů, bojových obleků a MaK strojů v tomto měřítku ( snad ještě lze použít verlmi staré a celkem jednoduché figury  např, Tamya mechanici k F1 v 1/20).
Ovšem zpět k novinkám. Oni to tak úplně nejsou novinky posledních dnů, nicméně : zatím jsou vydány 3 figury , a to : Helen, Gertie a Strahl Demokratic Republic Oberst ( Tomas "Valkyrie" Kruse). První dvě - Helen a Gertie  jsou odlity z růžového !!! lesklého rezinu, který je ale překvapivě lehce opracovatelný a není křehký. Dělící rovina je v podstatě velmi nepatrná a nálitky jsopu umístěny velmi zdařile.  Figurky samy jsou na své měřítko dostatečně detailní a mohou být použity i jako samostatné objekty a nejen doplňky k MaK technice. Helen je odlita z 1 kusu + zbraň, Gertie potom  z kusů 3 a to kompletního těla a samostatné pravé a levé ruky. Pravá ruka je potom ve dvou provedeních - ruka v bok a ruka opírající se o techniku.   
Tomas Kruse je odlit z matného šedého rezinu s perfektním poměrem opracovatelnosti a  tvrdosti ( nikoliv křehkosti) asi nejlepší resin , co jsem hned po  DUSTu  měl v ruce. Dílů celkem 10, náznak podstavce, tělo samostatné končetiny a pravá a levá dlaň , levá s aktovkou. Zpracování a detailnost na úrovni figur současných figurkářských firem.  Ačkoliv nejsem úplně srozumněn s možnou vzhledovou asociací této figury, řadím ji v rámci MaK figur k tomu nejlepšímu , co jsem zatím měl možnost mít na stole.  Žádné komentáře:

Okomentovat